У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival
Кучар Теодор
Остапович Іван
У Львові вперше пройде Leopolis Baroque Festival
У фестивалі барокової музики візьмуть участь світові зірки класичної сцени. Серед них – гобоїстка Уляна Макєєва
31 липня 2018, вівторок
Поширити у Facebook

У Львові вперше проходитиме Leopolis Baroque Festival. Його організатор – Львівський органний зал. У фестивалі барокової музики окрім львівських музикантів візьмуть участь світові зірки класичної сцени.

7 серпня на сцені Органного гратиме концертмейстер Чеської філармонії, скрипаль Йозеф Шпачек, гобоїстка з Одеси Уляна Макєєва та Ukrainian Festival Orchestra під керівництвом українсько-американського дириґента Теодора Кухара. У програмі – концерти Йоганна Себастьяна та Карла Філіппа Емануеля Баха, а також «Пори року» Вівальді.

8 серпня Теодор Кухар віддасть свою дириґентську паличку Іванові Остаповичу, а сам постане перед публікою як альтист. Разом із ним солістами цього вечора будуть Уляна Макєєва (гобой), Михайло Сосновський (флейта), Сергій Гаврилюк (альт). Гратимуть бранденбурзькі концерти Баха та концерти Телемана.

9 серпня в рамках фестивалю відбудеться сольний концерт скрипаля Ореста Смовжа, одного з найталановитіших львівських музикантів, учня всесвітньо відомої Мідорі Ґото (США). Концерт під назвою «Бароко у перспективі» проведе слухачів від Баха і Бальцара до Енеску, від Ізаї до ХХІ століття. Звучатиме твір українського композитора Віталія Вишинського та світова прем’єра – інвенція для скрипки соло The Worst Death Scene Ever Томаса Меллана.

Поняття барокова музика або музика бароко описує стиль європейської музики в період приблизно між 1600 та 1750 роками. Барокова музика наслідує музику епохи Відродження і передує класичній музиці, її вершинами зазвичай вважають творчість Й. С. Баха, Г. Ф. Генделя і А. Вівальді.

З нагоди фестивалю одеська гобоїстка Уляна Макєєва розповіла ZAXID.NET сімейну легенду про вибір свого інструменту та про мрії створити єдиний в Україні духовий квінтет.

«Це одна з найкращих гобоїсток в Україні!», – захоплено каже про Макєєву українсько-американський дириґент Теодор Кухар. Проте Уляна майже невідома львівській публіці. Ми вирішили познайомитися з виконавицею ближче.

«Як дядя Юлік»

Уляна Макєєва з раннього дитинства знала, що гратиме на гобої. Її батьки-музиканти обирали інструмент для дочки не тільки по красі звуку, а й по перспективності для подальшої кар’єри. «Врешті залишилися валторна і гобой – доволі рідкісні інструменти, на яких у порівнянні з іншими грають досить мало, – розповідає сімейну легенду Уляна. – Мій батько працював у Харківському театрі музичної комедії. Я маленькою приходила до нього на репетиції, сиділа в оркестровій ямі. Якось сказала, що хочу бути як дядя Юлік, а дядя Юлік грав на гобої. Отак цей вибір і відбувся остаточно».

Випробування себе

Шлях Уляни лежав прямісінько до спеціалізованої музичної школи в рідному Харкові. Перші три роки вона грала на блок-флейті, адже саме з цього інструменту починається навчання всіх духовиків, а вже потім був гобой. Окрім інструментального, дівчина навчалася ще й на теоретичному відділі. З кінця 10-го класу грала в Харківському молодіжному оркестрі «Слобожанський». З відзнакою закінчила Університет мистецтв ім. І. Котляревського, а після цього вирішила спробувати свої сили за межами рідного міста. «В Академічному симфонічному оркестрі Чернігова якраз у той час набирали багато музикантів. Мені було цікаво: чи зможу я? Та й умови там були кращі, ніж у Харкові. Конкурс пройшла, але пропрацювала в оркестрі небагато, лише півроку», – розповідає Уляна.

Потім була Одеса. «Мені дуже подобалося в оперному театрі! Там гарний колектив. Але опера має свої особливості: треба бути готовим виконувати довгі твори по три-чотири години та грати той самий репертуар кілька десятків років. Робота на сцені мені більш цікава», – пояснює Уляна свій перехід до Одеського філармонічного оркестру. Наразі вона концертмейстер гобоїв.

Уляна Макєєва любить грати в камерних ансамблях і мріє створити квінтет духовиків: флейта, гобой, кларнет, фагот і валторна. «Це дуже рідкісне для України явище. Взагалі у нас духова музика не надто розвинена. Коли мене питають, на якому інструменті я граю, мені іноді соромно казати. “На чому ти граєш? – На гобої. – Го що?», – ділиться виконавиця.

Вперше на львівській сцені

Макєєва мала багато виступів на фестивалях в Україні та за кордоном, але у Львові грала лише одного разу – на конкурсі, ще студенткою. Запрошення на Leopolis Baroque Festival отримала від дириґента Теодора Кухара. Він бачив записи її виступів, вважає Уляну найкращою гобоїстокою в Україні. «У нього купа ідей і величезне бажання залучати людей. Перед ним неможливо встояти!», – сміється музикантка.

Спочатку виникла ідея другого концерту фестивалю, 8 серпня, в якому Теодор Кухар гратиме соло на альті. «Я дуже поважаю дириґентів, які мають оркестровий досвід у виконавстві, а тим більше на такому рівні, як Теодор, – каже гобоїстка. – Це значить, що він не тільки може донести до музикантів свою ідею, а й знає, як це зсередини». Разом із Теодором Кухаром і Михайлом Сосновським вона гратиме Концерт для флейти, гобоя та альта з оркестром Георга Телемана, а також солюватиме в телеманівському концерті для гобоя. «Я очікую багато радості від спільного музикування і від Львова», – каже гобоїстка.


Диригенти: Теодор Кучар, Іван Остапович
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
Джерело: Zaxid.net



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine