SZYMANOWSKIQUARTET та друзі | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
SZYMANOWSKIQUARTET та друзі
Соколов Валерій
Микитка Володимир
Молодіжний симфонічний оркестр
Сіренко Володимир
Дика Ніна Орестівна
SZYMANOWSKIQUARTET та друзі
25 вересня 2012, вівторок
Поширити у Facebook

SZYMANOWSKIQUARTETВже п’ятий рік поспіль у часі святкової ходи реномованого мистецького проекту – Міжнародного фестивалю камерної музики «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі» – культурна столиця Галичини оживає, перетворюючись у камерно-музичну Мекку.

Впродовж трьох вечорів (від 6 до 8 вересня 2012 р.) камерний простір Львова тримав у полоні творчої активності галицьких меломанів, адже подібного рівня мистецький проект, “сенс і перспектива якого в інтеграції музики, музикантів, виконавського мистецтва” (Володимир Микитка, - Н. Д.), – це завжди свято.

Фестиваль започаткували ще 2008 року SZYMANOWSKIQUARTET та вихованець львівської скрипкової (клас О. Вайсфельда), згодом варшавської (клас Я. Кухарського) і вже як альтист – німецької (клас Гатто Бойєрлє) виконавських шкіл Володимир Микитка.

З українсько-польським квартетом SZYMANOWSKIQUARTET у складі українців Андрія Бєлова (1 скрипка) і Володимира Микитки (альт) та поляків Гжегожа Котова (2 скрипка) і Марчіна Сєнявського (віолончель) українські слухачі вперше познайомився 2002 року на міжнародному фестивалі «Володимир Крайнєв запрошує». Однак становлення колективу як єдиної творчої одиниці розпочалося значно раніше, ще 1995 року у Варшаві.

Зарекомендувавши себе натхненним пропагандистом творчості великого польського композитора Кароля Шимановського, колектив ентузіастів 2005 року здобув високу мистецьку нагороду – премією імені К. Шимановського. Цікаво знати, що від 2000 року колектив SZYMANOWSKIQUARTET – Лауреат численних конкурсів, фестивалів, котрий і на сьогоднішні засвідчує високий рівень виконавської майстерності, проводить клас камерної музики у Вищій школі музики і театру в Ганновері (Німеччина).

Особливе почуття гордості у львів’ян викликає той факт, що саме у Львові проходить камерний фестиваль «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі». Із цим містом тісно пов’язані родинні контакти Кароля Шимановського (тут жила сестра композитора співачка Станіслава Корвін-Шимановська), а також дружні стосунки з галицькими музикантами.

грає Бруно МонсенжонУ Ювілейний рік Кароля Шимановського, коли вся культурна громадськість світу вшановує 130-ті роковини від дня його народження, концертні програми V Міжнародного фестивалю камерної музики «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі» вабили музичними шедеврами різних епох (Струнний квартет Фелікса Мендельсона-Бартольді, Фортепіанний квінтет Юліуша Зарембскі, Фортепіанний квартет Владислава Желєньскі, Соната для скрипки і фортепіано Кароля Шимановського, Фортепіанне тріо Димитрія Шостаковича, «А’Паганіні» для скрипки соло Альфреда Шнітке, Фортепіанний квінтет Сезара Франка), іменами музикантів світової слави (Валерій Соколов – скрипка, Джонатан Плоурайт – фортепіано, Володимир Сіренко – диригент, Бруно Монсенжон – альт, Жанна Микитка – фортепіано, Аліса Маргуліс – скрипка, Лілі Майскі – фортепіано, Андрій Бєлов – скрипка, Гжегож Котув – скрипка, Володимир Микитка – альт, Марчін Сєнявскі – віолончель).

Диригент Володимир СіренкоЯкщо незабутньою подією цьогорічного фестивалю залишиться присутність паризького скрипаля, письменника, режисера Бруно Монсенжона, зустріч з яким відбулася у Великому залі Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, де також проходила презентація його фільмів, то незабутнє виконання “Бергамаської сюїти” Клода Дебюссі (аранжування Б. Монсенжона для скрипки (Аліса Маргуліс), альта (Бруно Монсенжон) і фортепіано (Жанна Микитка) стане мистецькою родзинкою фестивалю. Художня наповненість і вишуканість ансамблевого музикування, щире задоволення, з яким талановиті музиканти відтворювали всі тонкощі індивідуально-емоційного забарвлення кожної з частин сюїти (в оригіналі твір написаний для фортепіано), передавалися слухачеві.

Однією із кульмінаційних подій, на якій варто акцентувати, є виступ Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів» під батутою Володимира Сіренка у межах фестивалю «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі», у виконанні котрих прозвучали два контрасті полотна: Концерт для клавіру з оркестром ре мінор Баха за участю піаніста Джонатана Плоурайта, відомого у світі як виконавця речиталів, та Концерт №2 для скрипки і симфонічного оркестру Євгена Станковича, де український скрипаль світової слави Валерій Соколов зачарував слухачів дивовижною зрілістю художнього мислення і вмінням напрочуд рельєфно передати об’ємний спектр почуттів і подій, драматичних і ліричних образів тощо.

Скрипаль Валерій Соколов

Приїзд циганського скрипаля-віртуоза Робі Лакатоша та його ансамблю, виступу яких було присвячено одну із концертних програм фестивалю під назвою «Карт-бланш Робі Лакатоша», - це подія, що надовго залишиться у пам’яті вдячного слухача.

Приємною несподіванкою і дарунком для меломанів камерної музики, котрі з нетерпінням чекають щораз нових зустрічей з прекрасними виконавцями, музичними полотнами, якими славиться Міжнародний фестиваль камерної музики «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі»,стала поява двох CD із записами творів, виконуваних у концертах фестивалю попередніх років.

Отож, яскравий мистецький проектМіжнародний фестиваль камерної музики «SZYMANOWSKIQUARTET та друзі» – це мрія музикантів «SZYMANOWSKIQUARTET», яка стає реальністю, щороку огортаючи львів’ян і гостей міста красою і високою духовністю камерного музикування, даруючи хвилини насолоди спілкування з високою культурою виконання музикантів нового покоління, творче кредо котрих – оповити весь простір камерним шармом.


Автор: Ніна Дика
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Валерій Соколов, Володимир Микитка
Диригенти: Володимир Сіренко
Музикознавці: Ніна Дика
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Фестиваль камерної музики "Szymanowski Quartet та друзі"
Джерело: zaxid.net



Інші:

Камерний оркестр імені Дмитра Ахшарумова виступив під орудою польського диригента
Зшивання країни нитками культури
Доступний театр: додатки Earcatch і Subcatсh презентували в Національній опереті України
Мікс жанрів
У Харкові пройшов фестиваль "Арфові Барви 2024: акустика та цифрові технології"
Сьогодні на Одещині відкривається міжнародний органний фестиваль ім. Теофіла Ріхтера
Віват, Схід Опера!
В Україні вперше пройшли концерти кримськотатарської симфонічної музики
Веселе хуліганство, але з тонким смаком
Післямова до фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики»
Херсонці відвідали музично-терапевтичну програму
Символи війни у творах українських композиторок
Музика австрійського композитара, автора понад ста симфоній, звучала в чернігівській філармонії
Житомирська філармонія відкрила новий сезон виступом симфонічного оркестру з Черкас та столичного квартету тенорів
Національний президентський оркестр виступив у Кропивницькому з благодійним концертом 
У Львівському органному залі тріумфально прозвучав Гімн Незламності українців
З нагоди Дня міста незламний Харків вітали світові оперні зірки. Людмила Монастирська та Олег Злакоман заспівали у великому концерті «Хариків об’єднує серця!»
«Моє відчуття цьогорічного Букету – Потужність»
На фестивалі «КіноБукет» показали понад 35 стрічок, відбулись чотири кінопрем’єри та дві панельні дискусії
Фотомиті фестивалю Bouquet Kyiv Stage 2024
«МОВНІ ВПРАВИ»: У ХЕРСОНІ ВІДКРИЛИ ДРУГУ ЧАСТИНУ ВИСТАВКИ
Залужний відвідав концерт у Лондоні
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Незрячі... трагічна правда чи брехня, яка допомагає жити?
Львівська національна опера: прем’єри, події та досягнення сезону 2023/2024
Хорова феєрія “Гомону” на сцені Львівського органного залу
У Луцьку біля собору відбувся благодійний концерт оркестру "Кантабіле" на підтримку ЗСУ
Браво, франківці!
У Коломиї виступила солістка Віденської опери та Міланського театру «Ла Скала
Висота «Діалогів кармеліток»
Сніг у червні - “На русалчин Великдень”
Львівський музичний «десант» у Києві – браво!
Завершилось всеукраїнське турне Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
У Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра провели майстер-класи для юних харків'ян
У Відні відбувся масштабний концерт за участю 150 українських виконавців класичної музики
ЛУЦЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ №1 ВИПОВНИЛОСЯ 85 РОКІВ
Повернення шедевра: у Відні говорили про віднайдену оперу українця Дмитра Бортнянського
«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
110623_101.jpg