У Львові завершився Другий Молодіжний Фестиваль "Академія " Молоді-Молодим | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
У Львові завершився Другий Молодіжний Фестиваль
Львівський камерний оркестр
Пилатюк Ігор Михайлович
Скорик Мирослав Михайлович
У Львові завершився Другий Молодіжний Фестиваль "Академія " Молоді-Молодим
25 квітня 2016, понеділок
Поширити у Facebook

Ось і завершився Другий Молодіжний фестиваль "Академія" МОЛОДІ-МОЛОДИМ. В якійсь певній мірі стало трішки сумно, адже це - неймовірної краси музичне свято. Свято музики яке тривало понад тиждень. Ми мали нагоду почути надзвичайно чудесне виконання і старовинної музики і джазової і сучасної і духовної і камерної і симфонічної.

Кожний концерт ніс в собі певну родзинку і оригінальність представляючи твори відомих і не дуже відомих нам композиторів. Ідея створення цього прекрасного фестивалю належить Ректору академії професору - Ігорю Пилатюку, який цього року запросив до співпраці і колективи університету "ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА ".


Варто згадати їх:
Відомий хоровий колектив "GAUDEAMUS", Колективи художньої самодіяльності, а саме: -Народний симфонічний оркестр; - Народна театральна студія "Хочу"; -Ансамбль естрадної пісні "Сузір'я "; - Народний ансамбль танцю "Вірність" - Народний ансамбль бандуристок "Заспів"; - Шоу- балет "Аверс"; -Камерний хор "Поліфонія". Ці колективи показали надзвичайно високий рівень своїх виступів та представили твори і композиторів класиків та відомі нам всім українські шлягери, обробки українських народних пісень, джазові хіти та серйозну хорову музику з творів українських та зарубіжних композиторів. Навіть сам концерт ніс прекрасну назву: "Від Бога наша пісня, наша мова". Це дійсно так! Музика йде від Бога. Особлива увага на фестивалі була приділена на виконанні творів українських композиторів. Ми мали змогу почути прекрасні твори українських композиторів класиків і сучасників; М. Вербицького, М. Лисенка, М. Овсянико-Куликовського, М. Колесси, А. Кос-Анатольського, І. Шамо М. Скорика , Г. Гаврилець, В. Камінського, Б. Фроляк та інш.

На відкритті фестивалю-15 квітня ми мали можливість почути Симфонічну музику. Власне у першому відділі була представлена українська музика з творів: М. Лисенка - увертюра до опери Тарас Бульба, Українська симфонія невідомого автора ХІХ ст., у виконанні симфонічного оркестру Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка під батутою Василя Чучмана.

У другому відділі вже слухачі почули композиторів класиків: Ф. Ліста і Ф. Мендельсона у виконанні прекрасних солістів: Я. Милявської (скрипка) та А. Макаровича (фортепіано), клас провідних педагогів нашої академії професорів - В . Заранського та О. Рапіти. 17 квітня - нам свої виступи представили два прекрасні хори; Студентський хор Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка та народна хорова капела "Гаудеамус" НУ "Львівська політехніка ". У програмі були представлені цікаві твори: духовні, обробки українських народних пісень, джазові хіти, твори українських сучасних композиторів: М. Шуха, Г.Гаврилець, І. Небесного та інш.

Наступний концерт який відбувся також 17 квітня - це "УНІКАЛЬНІ ЗРАЗКИ МУЗИКИ ДЛЯ ДУХОВИХ ТА УДАРНИХ ІНСТРУМЕНТІВ ". Концерт був цікавим тим, що ми мали прекрасну нагоду почути колективи ударних і духових інструментів. Це і квінтет ударних інструментів під керівництвом професора Б.Олійника, і диксиленд під керівництвом ст.викл. В. Біласа, і духовий оркестр студентів кафедри дерев'яких та ударних інструментів під керівництвом Б.Гурана та Б.Мочурада., а також сольні виступи студентів-духовиків, Лауреатів Всеукраїнських та міжнародних конкурсів клас провідних педагогів ; професорів: В.Цайтца, А. Карпяка, Б.Олійника, Ю. Корчинського , Т. Павленка, О. Савєльєва. В. Старка, Д. Максименка, В. Біласа та інш.. У програмі прозвучали твори зарубіжних та українських композиторів. Наступного дня - 18 квітня, львів'яни змогли насолодитись джазовою музикою. У програмі концерту прозвучали відомі джазові хіти у виконанні чоловічого вокального ансамблю "LA VIVO" -Творчий керівник-О. МАЙЧИК та Біг-Бенд музичної академії ім.М.Лисенка, керівник -І. ПИЛАТЮК.

19 квітня - камералісти також підготували цікаву програму, яка слухалася на одному диханні. Власне кафедра Камерного ансамблю і квартету та кафедра концертмейстерства та вокалісти, виконали твори: П.Чайковского , Ф.Мендельсона , С. Прокоф'єва, Л-В.Бетховена та інш. Творчими керівниками постали: А.Микитка, Т. Слюсар, О. Пилатюк, О. Майчик, М. Жишкович та інш. 20 квітня - свої виступи нам представили студенти кафедри народних інструментів та кафедри оркестрового диригування ЛНМА ім.М.Лисенка. У програмі були представлені твори композиторів класиків та українська музика , обробки пісень : І. Білозіра, А. Кос-Анатольського, І. Майчика та інш. Участь брали; Капела бандуристів, керівники; Заслужений артист України- Т. Лазуркевич , Заслужений діяч мистецтв України-І. Чупашко., Секстет бандуристів під керівництвом О.Ніколенко, Оркестр українських народних інструментів під керівництвом Я. Олексіва., солісти-народники тощо. Цікавим видався вечір "Музика для струнних ", який відбувся 21 квітня у Великому залі Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка. Програма була дуже різнобарвною та насиченою. У програмі прозвучали твори композиторів різних епох та напрямів починаючи від старовинної музики до сучасної. У концерті взяли участь студенти скрипкової кафедри та кафедри струнно-смичкових інструментів. Виконавці Класу провідних педагогів: І. Пилатюка, Л. Шутко , Ю.Ланюка, Б.Каськіва, Т. Менцинського, Т.Сиротюк, Д. Комонька, О. Лучанка., Ю. Далецького.

21 квітня у гарнізонному храмі свв.апп.Петра і Павла відбувся концерт Духовної музики. Участь взяли - Вокальний ансамбль регентів ЛНМА ім. Лисенка "КАЛОФОНІЯ", Клиросний хор священиків Львівської Митрополії УГКЦ "Глас", Квінтет гарнізонного храму свв.апп. Петра і Павла Микола почули унікальний григоріанський спів , цікаві духовні твори. 22 квітня - яскравим та цікавим концертом видався "Танцювальні ритми світу". Цей концерт був організований кафедрою спеціального фортепіано ЛНМА ім.М.Лисенка. Учасниками були студенти і аспіранти кафедри фортепіано провідних педагогів академії: проф. Л.Крих, О. Рапіти, Й. Єреміня , доц. О. Пилатюк, Т. Мілодан, М. Сидор..У програмі прозвучали танці народів світу з творів; Б.Бартока, М. Колесси, Д. Мійо, О. Бородіна тощо.Слухачі отримали неймовірні враження від концерту. Також в цей день 22 квітня у Гарнізоному храмі свв.апп Петра і Павла - відбулось виконання А.Дворжака "STABAT MATER" . Із Духовним словом виступив Митрополит -ІГОР ВОЗЬНЯК солісти: Ю.Кузьмич, М. Чумак, М.Кушлик, Ю. Григораш. Студентський хор Львівської музичної академії імені. Миколи Лисенка, Хор та симфонічний оркестр оперної студії Львівської музичної академії імені Миколи Лисенка. Хормейстери: І.Даньковський і М. Телішевський. Диригент-І.ЮЗЮК, Концертмейстер-О. Кулінченко.

23 квітня останній день фестивалю представив нам два надзвичайно цікавих і різних концертів. Перший пройшов в актовому залі головного корпусу НУ "Львівська політехніка " -"Музика Борокко". У програмі ми почули твори А.Вівальді, Й.С .Баха, А. Кореллі, П. Локателлі. Солісти : М. Коломієць, Б.Кожушко, Г. Іванющенко, Х. Котовського, О. Пільчен та інш.. І другий концерт , який відбувся у Львівській філармонії -це концерт Львівського камерного оркестру "АКАДЕМІЯ " Керівники М. Скорик і А. Микитка. у програмі прозвучали цікаві твори: М. Скорика, А. Копленда, Б .Фроляк, В. Камінського. Солістами виступили прекрасні музиканти; Н. Пилатюк, М. Гав'юк, М. Барабах, А. Дулиш... Отже, сподіваємось, що фестиваль буде з кожним разом відкривати нові таланти -молоді таланти не тільки з музичної академії, але й з інших мистецьких музичних закладів України Хочеться побажати всім учасникам та організаторам успіхів та нових звершень.


Автор: Анна Школьнікова
Колективи: Львівський камерний оркестр "Академія"
Диригенти: Ігор Пилатюк
Композитори:Мирослав Скорик
Навчальний заклад: Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка



Інші:

Доступний театр: додатки Earcatch і Subcatсh презентували в Національній опереті України
Мікс жанрів
У Харкові пройшов фестиваль "Арфові Барви 2024: акустика та цифрові технології"
Сьогодні на Одещині відкривається міжнародний органний фестиваль ім. Теофіла Ріхтера
Віват, Схід Опера!
В Україні вперше пройшли концерти кримськотатарської симфонічної музики
Веселе хуліганство, але з тонким смаком
Післямова до фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики»
Херсонці відвідали музично-терапевтичну програму
Символи війни у творах українських композиторок
Музика австрійського композитара, автора понад ста симфоній, звучала в чернігівській філармонії
Житомирська філармонія відкрила новий сезон виступом симфонічного оркестру з Черкас та столичного квартету тенорів
Національний президентський оркестр виступив у Кропивницькому з благодійним концертом 
У Львівському органному залі тріумфально прозвучав Гімн Незламності українців
З нагоди Дня міста незламний Харків вітали світові оперні зірки. Людмила Монастирська та Олег Злакоман заспівали у великому концерті «Хариків об’єднує серця!»
«Моє відчуття цьогорічного Букету – Потужність»
На фестивалі «КіноБукет» показали понад 35 стрічок, відбулись чотири кінопрем’єри та дві панельні дискусії
Фотомиті фестивалю Bouquet Kyiv Stage 2024
«МОВНІ ВПРАВИ»: У ХЕРСОНІ ВІДКРИЛИ ДРУГУ ЧАСТИНУ ВИСТАВКИ
Залужний відвідав концерт у Лондоні
Одеська опера завершила 214-й театральний сезон
Незрячі... трагічна правда чи брехня, яка допомагає жити?
Львівська національна опера: прем’єри, події та досягнення сезону 2023/2024
Хорова феєрія “Гомону” на сцені Львівського органного залу
У Луцьку біля собору відбувся благодійний концерт оркестру "Кантабіле" на підтримку ЗСУ
Браво, франківці!
У Коломиї виступила солістка Віденської опери та Міланського театру «Ла Скала
Висота «Діалогів кармеліток»
Сніг у червні - “На русалчин Великдень”
Львівський музичний «десант» у Києві – браво!
Завершилось всеукраїнське турне Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
У Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра провели майстер-класи для юних харків'ян
У Відні відбувся масштабний концерт за участю 150 українських виконавців класичної музики
ЛУЦЬКІЙ МУЗИЧНІЙ ШКОЛІ №1 ВИПОВНИЛОСЯ 85 РОКІВ
Повернення шедевра: у Відні говорили про віднайдену оперу українця Дмитра Бортнянського
«Спалахи пам’яті»
У Харкові знову виступив прекрасний лебідь в оточенні кращих голосів міста
Вишиванки на сцені і в залі: ансамбль "Запорожці" запросив шанувальників на "Зоряні зустрічі"
Артисти симфонічного оркестру виступили для бійців ЗСУ
На концерті пам'яті Михайла Чембержі "Там, де музика звучить!"
      © 2008-2024 Music-review Ukraine