«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
Макаренко Герман Георгійович
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
1 червня, субота
Поширити у Facebook

В концертному залі Benaroya Hall у Сіетлі (США) відбувся благодійний концерт «Дитяча мрія - це мир».

Концерт відзначився повним sold-out (усі квитки продані), а всі зібрані кошти були перераховані на відновлення та лікування дітей лікарні «Охматдит».

Захід відбувся за підтримки американського фонду The Humanity Funds на чолі з Сілке та Крейгом Джонстоном.

У концерті брали участь: камерний склад оркестру «Київ-Класик» під орудою Артиста ЮНЕСКО в ім'я миру Германа Макаренка, а також американські виконавці. Особливих емоцій концерту додала участь Еліни та Максима Макаренко - дітей, які з перших днів війни в Україні пережили усі її жахи. Юні музиканти взяли участь в концерті не тільки як солісти-скрипалі, а і як ведучі заходу. Їх виконання та розповіді не аби як розчулили публіку.

В програмі концерту прозвучали твори української музичної культури - від старовинного фольклору до всесвітньо відомих мелодій.

В концерті брали участь американські музиканти з усього західного узбережжя, серед яких американський композитор та виконавець Аллен Віццуті, який спеціально для заходу написав трек «OVE & TEARS FOR UKRAINE». Міка Куан ДіЛоренцо зіграла Віолончельну сюїту № 2 ре мінор Баха, яка довела багатьох присутніх до сліз. Двоє лідерів некомерційних організацій зі штату Вашингтон, колишній виконавчий директор Boeing Сілке Джонстон, а нині генеральний директор The Humanity Funds, і Мері Рансделл, виконавчий і художній директор The Seattle Series, виступили з рішучим закликом підтримати поранених українських дітей у найбільшій дитячій лікарні України «Охматдит».

Американська публіка з захопленням сприйняла українську програму, зал майже після кожного твору підіймався та аплодував стоячи. Музикантів тричі вітали вигуками «Слава Україні!»

Сіетл та американський народ ще раз довели, що вони небайдужі: концерт у суботу в День пам'яті в Benaroya Hall мав величезний успіх. Це був перший виступ камерного ансамблю з України, який познайомив слухачів з різноманіттям українських музичних традицій та історії. Атмосфера в концертному залі була емоційною, вдумливою і часом сповненою смутку. Люди з усього штату Вашингтон відвідали концерт і довго не відпускали артистів - просили три виходи «на біс». Пожертви і зараз продовжують надходити з усіх куточків громади.

«Благодійний концерт «Дитяча мрія - це мир», який спрямований на допомогу дітям «Охматдиту», я вважаю не просто важливим, фактично: реалізовувати подібні заходи - це моя місія, як Артиста ЮНЕСКО в ім'я миру, - говорить Герман Макаренко. - Особливої ваги проєкту додає й те, що він відбувся в США - країні, яка в минулому році повернулась в родину ЮНЕСКО. І я дуже вдячний The Humanity Funds на чолі з Крейгом та Сілке Джонстон - за їх неймовірно добре серце і безмежну допомогу дітям та українському народу».

Війна проти України триває, а ситуація у прифронтових лікарнях стає дедалі складнішою, саме тому «ОХМАТДИТ» розпочав масштабну капітальну кампанію, спрямовану на вирішення проблеми напливу тисяч поранених дітей до «Охматдиту». Кампанія стартувала на вихідних у День пам'яті в Benaroya Hall в Сіетлі за підтримки офісу мера Сіетла, Benaroya Hall та багатьох відомих компаній і приватних родин з усіх куточків Сполучених Штатів Америки. Комісія України у справах ЮНЕСКО надала патронат заходу.

Разом з українськими музикантами до Сіетлу вирушили малюнки українських дітей – пацієнтів «Охмадит» Усі вони створені малюками, які постраждали від російської агресії. У кожного своя непроста, а часом - дуже болюча і навіть трагічна історія...

Наприклад, 11-річний Решетняк Саша з Харківщини цього року потрапив під обстріл, внаслідок якого йому відірвало ногу. Втратила ніжку через ворожий снаряд і 6-річна Пономарьова Марина з Херснської області. А 10-річний Матвієнко Ілля з Маріуполя крім мінно-вибухового поранення отримав посттравматичний стресовий розлад, адже на війні втратив найближчу людину - матір..

Усі ці і десятки інших постраждалих крихіток наразі знаходяться на лікуванні в «Охматдиті» - і понад усе потребують нашої турботи та допомоги! Саме на це спрямований благодійний концерт Kyiv Classic Orchestra у Сіетлі - всі зібрані на заході кошти направлені на реабілітацію дітей. Своєю чергою, найбільш активні благодійники отримали у вдячність ті самі малюнки від українських малюків.











Диригенти: Герман Макаренко



Інші:

Історія про війну без романтики та пафосу
14 червня у філармонії засяє Сузір'я Євгенії Мірошниченко
Стали відомі імена українських митців, які стажуватимуться в Метрополітен-опера
У Львові презентували перформанс "Розстріляне Відродження: голоси крізь час"
Юрій Федоряка може знову очолити обласну філармонію
Корифей Національної філармонії Анатолій Паламаренко в проєкті Анатолія Матвійчука
13 червня - відкриття фестивалю української музики в українському кіно Soundtrack:Ukraine
Сумська обласна філармонія закінчила 86-й концертний сезон
У російському полоні вже третій рік перебувають учасники трьох військових оркестрів з Маріуполя
DOMUM
11 червня у філармонії особливий концерт. Еротична Арфа і войовнича Туба: любов і сила
"Греммі в бароко": українська опера отримала престижну музичну нагороду
“Діалоги кармеліток” - вперше на українській оперній сцені!
У Черкасах виступила Людмила Монастирська
Вітаємо з Днем журналіста!
Український реліз "Українське бароко: Concordacii Animos"
Це захват: на музичному конкурсі у Бельгії переміг українець – з ним сфотографувалася королева
8 червня у Національній філармонії гастролі Симфонічного оркестру Львівської національної філармонії з двома прем`єрами
“Соля”
Український скрипаль вперше в історії виграв першу премію музичного конкурсу Queen Elisabeth Competition
День народження органа запрошують святкувати у Львівському органному залі
Олена Зеленська на концерті класичної музики
Зразковий хор "Gloria" з Житомира на Міжнародному конкурсі у Польщі виборов "золото" в трьох номінаціях та спецприз
Розпочинається Восьмий Відкритий міжнародний музичний маратон пам'яті Василя Сліпака WLIVE
«Київ-Класик» дав концерт у Сіетлі і зібрав кошти для лікування та реабілітації українських дітей з лікарні «Охматдит», постраждалих від російської агресії
«Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Червень з Національною філармонією
«Дударик» у супроводі естрадного оркестру співатиме «Пісні перемоги» у Львівській філармонії, щоб зібрати кошти для ЗСУ
Червень в Органному залі: музика, яка підтримує, події, які запамʼятовуються
У Лондоні британський оркестр виконав повністю українську симфонічну программу
 Львові відкрили виставку до 120-річчя прем’єри опери «Мадам Баттерфляй»
Симфонія «Любов» Богдани Фроляк: світова прем’єра 2 червня
Червень в Національній опері України
1 червня у на сцені Національної філармонії України прем`єра нового мюзиклу "Бременьскі музики"
Оперний етюд на одну дію «На русалчин Великдень»
В Ужгороді перейменують вулицю Василя Сурикова на вулицю Мирослава Скорика
Літо розпочнеться з музичного фестивалю у Рівному
Урочисте відкриття малого залу ім. Олександра Тищенка
Київська опера - 31 травня - 2 червня
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Малюнки.jpg