Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
Скорик Мирослав Михайлович
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
28 червня, субота
Поширити у Facebook

Упродовж липня Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької запрошує на десять різнопланових подій: тематичні піші екскурсії вулицями Львова, лекції, присвячені особистому життю та колу спілкування видатної співачки, фортепіанний концерт барокової музики, презентацію нотного видання, а також подію до 30-річчя музею.

Оглядові екскурсії в музеї відбуваються щодня, крім вівторка, а з вхідним квитком ви також можете самостійно оглянути постійну експозицію. Оновлена після ремонту експозиція відкриває перед відвідувачами ще глибше й багатогранніше бачення постаті Соломії Крушельницької — з новими акцентами, деталями та сенсами, які дозволяють по-новому відчути кожну сторінку її життя.

Липень — чудова нагода не лише по-новому відкрити для себе постать Соломії Крушельницької, а й відчути атмосферу її дому.

Детальна програма — далі в афіші подій!

Субота, 5 липня / 11:00 - Піша екскурсія “Львів театральний” Львів має давні театральні традиції, що охоплюють різні форми сценічного мистецтва – від вертепу, «шкільної драми» та театралізованих видовищ під відкритим небом до європейського театру commedia dell’arte. Перший стаціонарний театр у Львові – Цісарсько-королівський привілейований театр – розпочав свою діяльність у 1776 році, і відтоді відвідування театрів стало улюбленою розвагою львів’ян.
Дізнайтеся більше про історію львівських театрів XVIII-XX століть та видатних виконавців під час пішої екскурсії Данути Білавич.
Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23

Субота, 12 липня / 11:00 - Піша екскурсія “Соломія Крушельницька — львів’янка світової слави”
Славетна українська співачка Соломія Крушельницька впродовж свого артистичного життя виступала на оперних сценах найвідоміших театрів багатьох країн. Її мистецтво – це надбання світової музичної культури.
Проте сама артистка пам’ятала про своє коріння і ніколи не втрачала зв’язку з рідним краєм. А Львів завжди був для неї особливим містом, яке вона любила і з яким були пов’язані важливі віхи її життєвого і творчого шляху – навчання в
Консерваторії галицького музичного товариства, виступи на концертних і театральних сценах, зустрічі з друзями та родиною, купівля власного будинку, викладацька діяльність у Львівській державній консерваторії, в останні роки життя.
Запрошуємо вас пройтися вулицями і площами Львова, які пам’ятають видатну співачку, ближче ознайомитися з будівлями, в яких звучав її неймовірний голос і дізнатися цікаві факти та історії про перебування Соломії Крушельницької у Львові.
Екскурсовод — Данута Білавич
Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23

Неділя, 13 липня / 14:00 - Про Скорика для всієї родини: з нагоди уродин композитора
До дня народження Мирослава Скорика запрошуємо на теплу подію, присвячену постаті одного з найулюбленіших українських композиторів.
Ви дізнаєтеся про родинний зв’язок між ним і Соломією Крушельницькою та про те, як саме примадонна світової опери вплинула на життєвий шлях майбутнього митця. В експозиції музею буде представлено особливий артефакт — фортепіано, яке відіграло ключову роль у долі маленького Мирослава.
Буде цікаво і дорослим, і дітям, тому радимо приходити всією сім’єю. Підготувала — Леся Кирик
Місце проведення: вул. Соломії Крушельницької, 23

Четвер, 17 липня / 18:00 - Соломія Крушельницька і чоловіки в її житті: впливи, зв’язки, міфи
Життя Соломії Крушельницької нерозривно пов’язане не лише з оперною сценою, а й з особистими зв’язками, які формували її як людину і як артистку.
У лекції Лесі Кирик мова піде про чоловіків, які були поруч із Крушельницькою: про тих, хто вплинув на її світогляд і кар’єру, кому вона довіряла, кому допомагала, і з ким розділила своє життя. Це також спроба відокремити факти від вигадок: дослідити, наскільки образ «діви серед чоловіків» є історично обґрунтованим, а наскільки — романтизованим.
Місце проведення: вул. Соломії Крушельницької, 23

Субота, 19 липня / 11:00 - Піша екскурсія “Місцями музики” Тематична прогулянка Львовом — містом, де музика звучить крізь архітектуру, історії та постаті. Піша екскурсія “Місцями музики” відкриє для вас багатий культурний ландшафт: інституції, що формували музичне життя міста, та імена, без яких його неможливо уявити.
Франц Ксавер Моцарт, Станіслав Людкевич, Мирослав Скорик, Володимир Івасюк, Ігор Білозір — ці митці залишили глибокий слід у львівському звучанні. Про їхню творчість, життя і зв’язок зі Львовом розкажуть дослідниці музичної культури Данута Білавич і Наталія Кушик.
Екскурсію підготували — Данута Білавич і Наталія Кушик
Місце збору: вул. Соломії Крушельницької, 23

Неділя, 20 липня / 11:00 - Піша екскурсія “Львівські адреси Станіслава Людкевича”
Станіслава Людкевича цілком справедливо вважаємо видатним львів’янином — адже з нашим містом пов’язані понад 60 років його життя та багатогранної діяльності як композитора, науковця, педагога й громадського діяча.
Під час пішої екскурсії ви дізнаєтесь про львівські адреси, які зберігають пам’ять про Людкевича, про будинки, в яких працював, про установи, з якими був тісно пов’язаний. Це буде прогулянка не лише вулицями міста, а й сторінками музичної історії Львова.
Екскурсовод — Мар’яна Зубеляк
Місце збору: вул. Театральна, 22 (біля Будинку офіцерів)

Неділя, 20 липня / 18:00 - Фортепіанна музика епохи бароко Барокова музика — це втілення досконалої рівноваги між чіткою формою й емоційною експресією, між композиційною логікою та блискучою віртуозністю виконавця. Вона спирається на глибокі знання стилю й техніки, але водночас залишається відкритою до внутрішньої свободи.
Фортепіанний концерт київського піаніста Сергія Колесника розкриє творчість композиторів епохи бароко. У програмі — віртуозні сонати Доменіко Скарлатті, витончені клавірні п’єси Франсуа Куперена, Жана-Філіпа Рамо та Люка Руайє, драматичні мініатюри Генрі Персела й глибоко структуровані поліфонічні твори Йоганна Себастьяна Баха.
Місце проведення: вул. Соломії Крушельницької, 23

Неділя, 27 липня / 11:00 - Піша екскурсія “Місцями львівської сецесії”
Наукова працівниця Анна Якимишин розповість про забудову Львова кінця XIX — початку XX століття, вплив сецесії на архітектуру міста, його мистецьке середовище та побут львів’ян. Ви відкриєте для себе мальовничі вулички, де витонченість архітектурних форм і вишукані декоративні деталі створюють неповторний шарм львівської сецесії.
Місце збору: площа Соборна (зупинка трамваю №3)

Неділя, 27 липня / 15:00 - Італія далека та близька: до 30-річчя Музею Соломії Крушельницької
Зустріч, присвячена спогадам про подорож Італією 1995 року — шляхами Соломії Крушельницької. Ця мандрівка відбулася з метою відвідин місць, пов’язаних із життям і творчістю видатної співачки — домівки в місті Віареджо, театрів, де вона виступала, і ландшафтів, якими вона милувалася.
Своїми враженнями поділяться учасники тієї поїздки: Наталя Дацько, Орест Скоп, Любов Козак, Олександра Рибінська Мирослав Уханський та Галина Тихобаєва, яка проведе зустріч. У програмі — перегляд документальних телефільмів, створених режисеркою Любов’ю Козак.
Модераторка — Галина Тихобаєва
Місце проведення: вул. Соломії Крушельницької, 23

Понеділок, 28 липня / 18:00 - Презентація нотної збірки “Барви Криму” Джеміля Карікова у салоні КрушельницькоїМузей Соломії Крушельницької запрошує на презентацію нотної збірки Джеміля Карікова «Барви Криму» — унікального видання, що об’єднує 40 обробок кримськотатарських фольклорних мелодій: пісень, танців, інструментальних п’єс у традиційній та джазовій стилістиці.
Автор збірки — Джеміль Каріков, композитор, мультиінструменталіст і дослідник кримськотатарського фольклору, — поділиться історією створення збірки: як виникла ідея, скільки часу тривала праця над обробками, як збирав і переосмислював матеріал.
Під час презентації пролунають кілька творів у виконанні самого автора. Місце проведення: вул. Соломії Крушельницької, 23
Музей є місцем, де поєднуються музика, історія, живе слово та спілкування. Завітайте на екскурсії, послухайте концерт, відкрийте для себе оновлену експозицію — і проведіть літній день у товаристві культури та натхнення.

До уваги відвідувачів:
Завітати у Музей Соломії Крушельницької можна щодня, окрім вівторка, з 11:00-18:00 за вхідним квитком.

Екскурсії відбуваються у фіксовані години: з понеділка до п’ятниці о 12:00 та 16:00, у суботу і неділю о 12:00 та 15:00. Вівторок - вихідний.

Якщо виникли питання, телефонуйте за номером: 0 (67) 261 78 17

Детальніше про події дізнавайтеся на сторінці у Facebook або Instagram. Квитки можна придбати онлайн тут або в касах музеїв.












Композитори:Мирослав Скорик



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
44.png