“Драконячі пісні” | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
“Драконячі пісні”
“Драконячі пісні”
Так називається новий творчий проєкт митців “Схід Опери”
24 жовтня 2024, четвер
Поширити у Facebook

Публіка почуєте магічний звук «Драконячих пісень» у сучасному балеті на музику відомого українського композитора Максима Коломійця. Прем’єра балету відбудеться 25 та 26 жовтня в Харківському національному академічному театрі опери та балету імені М.В. Лисенка (“Схід Опера”).

Цей проєкт народився раптово – і все у ньому було неочікуваним. Спочатку композитор Максим Коломієць написав музику, абсолютно не розраховуючи на те, що вона стане частиною сценічного твору.

Просто виплеснув свої емоції, свою реакцію на те, що відбувалося з усіма нами останнім часом. Частину цього циклу він виклав в інтернет – там її і знайшла давня шанувальниця його творчості, режисерка нашого театру Жанна Чепела. І буквально «заразилася» нею, піддавшись гіпнотичному впливу мелодії. Це й була та найперша драконяча пісня, що полонила й викликала перші, ще зовсім смутні образи…

Невдовзі магія цієї музики захопила цілу творчу команду – балетмейстерку Антоніну Радієвську, fashion-дизайнера Костянтина Пономарьова… Разом придумали несподівані повороти сюжету філософської притчі про людей і дивовижних істот – драконів. А коли поділилися своїми ідеями з автором, виявилося – все придумане абсолютно резонувало з тим, що вклав він у свою музику. І це також було неочікуваним! Поступово викристалізовувалася своєрідна історія, яка не просто не відпускала своїх творців, а ніби сама змушувала авторів майбутньої вистави рухатися вперед: знаходити абсолютно нетрадиційні рішення у пластичному малюнку образів, у вирішенні візуальної складової.

До речі, магія музики Максима Коломійця полонила вже не тільки наш театр. Йому, єдиному з українських композиторів, замовила написання сучасної опери «Metropolitan Opera»... А поки українські глядачі матимуть змогу долучитися до дивовижного дійства – «Драконячих пісень», прийшовши на прем’єру балету 25 і 26 жовтня.

АВТОРИ:
Максим Коломієць - український композитор, гобоїст, співзасновник українського ансамблю сучасної музики Ensemble Nostri Temporis.
Народився 1981 року в столиці. Закінчив Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат імені Миколи Лисенка, Національну музичну академію України та Вищу школу музики й танцю в Кельні.

Максима Коломійця вважають одним з найбільш «західних» серед сучасних українських композиторів, сміливим експериментатором та авангардистом. Він вдало поєднує в своїх творах традиційні засоби звуковидобування з ультрасучасними, а впливи дармштадської школи, з її «жорстким» звучанням єднає з традиційними «академічними», стилістично романтичними елементами.

Він є автором двох опер, оркестрової й ансамблевої музики для різного складу, творів для хору, інструментів соло, електронної музики та музики до театральних вистав.

Максим також активно займається аранжуванням. Серед його робіт серія композицій для проєкту «Містерія туманного Альбіону», композиції Френка Заппи, перекладення класичних творів для ансамблю барокової музики Luna Ensemble.


Нині він живе та працює в Лейпцигу (Німеччина).

Антоніна Радієвська (Васильєва), заслужена артистка України

Улюблениця харківської публіки, прима балету, майстер сцени та художня керівниця балетної трупи Схід Опера. Її життя присвячене театру та величності балету, і вона стала справжньою улюбленицею харківської публіки.

Антоніна розпочала свій шлях у світі мистецтва ще на другому курсі Харківського училища культури, де навчалася у класі народних артистів України С. Коливанової та Т. Попеску. Вже тоді вона почала працювати на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка, де протягом майже чверті століття дарує свій талант, натхнення та любов.

У репертуарі прими — більшість провідних партій як в класичних, так і в модерних балетах Схід Опера. Вона втілила на сцені безліч яскравих образів - від ніжних і романтичних до пристрасних і драматичних, завжди вражаючи глядачів своєю майстерністю.

А ще Антоніна також є талановитою балетмейстеркою-постановницею, готовою до експериментів і нетривіальних творчих рішень. Її балет-пророцтво «Містерії Пандори» на музику Вагнера здобув визнання та любов харківської публіки, а також був із захватом прийнятий глядачами під час гуманітарного туру «Європейський шлях».

Жанна Чепела — талановита режисерка-постановниця, піаністка та композиторка. Вона має багаторічний досвід у створенні музичних вистав і шоу в різних театрах України.

Жанна була співкоординаторкою першої музично-театральної резиденції «Light&Space», організованої на базі Молодіжного музичного хабу СХІД ОПЕРА. Ця резиденція стала важливою платформою для художників з освітлення, режисерів та сценографів, сприяючи розвитку креативного середовища в Україні.
Харків’яни добре пам’ятають її передвоєнні постановки, які стали справжніми подіями театрального життя. Фрік-опера «Орфей у пеклі» Ж. Оффенбаха та гучна прем’єра «Попелюшка» Ж. Массне, що відбулася за кілька днів до повномасштабного російського вторгнення, вражали своєю оригінальністю та художньою виразністю.

Не так давно харків’яни мали можливість насолодитися голосами оперних зірок Людмили Монастирської та Олега Злакомана у проєкті «Харків об’єднує серця», керівницею якого була саме Жанна Чепела. Цей проєкт став символом єдності та надії для багатьох наших земляків.

Тепер ми з радістю познайомимося з новою гранню її таланту — літературною. Як авторка лібрето для балету "Драконячі пісні", Жанна представить свою трактовку авторського циклу Максима Коломійця "Northern Lights", де переплітаються музичні та театральні елементи, створюючи неповторну атмосферу на сцені.

Костянтин Пономарьов — це ім'я добре знають у нашому місті. Воно асоціюється з інноваціями та креативністю в світі сучасного мистецтва Харкова.

Талановитий fashion-дизайнер та театральний художник, яскравий представник творчої спільноти Харкова.

Костянтин є автором сучасного проєкту «Культурна контрибуція», який покликаний популяризувати мистецтво та освіту в цій сфері. Він активно проводить лекції з історії мстецтва, роблячи знання доступними для широкого загалу.

В даний час Костянтин працює над створенням музичної вистави «Шевченко 2.0» у співпраці з Харківським державним академічним українським драматичним театром ім. Шевченка «Березіль».

У 2019 році Костянтин брав участь у Харківській театральній резиденції, де працював над п'єсою Моріса Метерлінка «Синій птах» разом із композитором, диригентом, драматургом, режисером та акторами.

У 2023 році Костянтин був ведучим міжнародної конференції креативних індустрій «Харків, Культура, Залізобетон», яку організував ХНАТОБ за фінансової підтримки УКФ. Ця конференція стала платформою для обговорення новітніх тенденцій у культурних інституціях та креативних індустріях України та Європи.

У балеті "Драконячі пісні" його костюми стануть не лише одягом, а й важливими символами у розвитку сюжету, надаючи образам нових значень, підкреслюючи глибокі теми вистави та додасть сценічної магії.






Фото: Тетяна Юрченко
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка



Інші:

Вперше в Україні буде здійснено масштабний запис усіх камерних симфоній Євгена Станковича
Оркестр Львівської національної філармонії анонсує серію програм травмочутливого мистецтва
Згадуємо Богодара Которовича
Вчені довели, що Моцарт допомагає при епілепсії
Премʼєрою музичної вистави «Патріот» відкриє восени 44-й сезон Київська опера на Подолі
У Черкасах відбувся музичний вечір у літньому дворику
Міжнародний фестиваль «Дзеркало» розкриває програму: яку музику гратимуть цього літа у Львові
Театр Куліша закрив сезон у Херсоні
Липневі концерти у Музичному салоні Національної філармонії
В Полтавській обласній філармонії відбувся концерт класичної музики
У Вінниці відбувся концерт Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського Радіо
"Дударик" заспівав у Ватикані під час ювілейного паломництва УГКЦ
Сумська філармонія завершила потужний 87-й сезон
80 мистецьких шкіл Дніпропетровщини отримали музично-теоретичні книжки
Оперна співачка Мар'яна Мазур здобула перемогу на міжнародному конкурсі в Італії
Що підготувала Національна опера під завісу свого 157-го сезону?
"ДніпроОпера" завершила 51-й театральний сезон
У липні у Львівському органному залі відбудеться понад 50 подій
Азербайджан "банить" російську культуру: скасовано всі заходи
Львівський хор "Гомін": що в репертуарі музикантів, які підкорили користувачів соцмереж піснею "Цей сон"
Людмила Монастирська: «Для мене співати – як дихати»
Метрополітен-опера опублікувала уривок нової постанови про викрадення українських дітей
Липнева програма в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької
У Дніпропетровському історичному музеї ім. Яворницького відкрилась виставка народних і традиційних музичних інструментів
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №424/2025
Авторський проєкт Наталії Половинки у музичній виставі об'єднає давні духовні напіви України та шедеври європейської музики
Артисти Полтавської філармонії взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Конституції України
Авторське право для композиторів: як побудувати цивілізований ринок?
У Житомирській обласній філармонії завершили 87-й концертний сезон
Завершення 51 сезону: В Дніпровському театрі опери та балету відбудеться Гала-концерт
У Харкові покажуть оперу, яка змінила українське мистецтво
У Хмельницькій обласній філармонії проведуть концерт класичної музики
Яскраве подружжя з українським корінням: Олена Зеленська зустрілася з відомими гостями з Нью-Йорку
Благодійний органний концерт до Дня Конституції проведуть у дубенському костелі
У "Схід Опера" готують сучасну інтерпретацію "Енеїди" Лисенка: коли прем'єра
85 років музичної величі: у Тернополі урочисто відзначили ювілей обласної філармонії
Аншлагове завершення сезону хору "Гомін"
Юна харків’янка перемогла на конкурсі піаністів у Франції
«Зерно джазу». Закриття ХХХ сезону «Віртуозів Львова»
У Львівському органному залі відбудеться світова премʼєра Симфонії №2 для солістів, хору, органа та симфонічного оркестру Івана Остаповича!
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg